#zaufani – piknik rodzinny zawodów zaufania publicznego

Warsztaty kreatywne, zabawy dla dzieci, konkursy edukacyjne dotyczące zagadnień prawniczych – to tylko część atrakcji, jakie przygotowała Krajowa Izba Radców Prawnych na piknik rodzinny #zaufani, który odbędzie się w sobotę 24 września br. w trakcie wydarzenia, które jest częścią obchodów Ogólnopolskiego Dnia Zawodów Zaufania Publicznego, zaprezentuje się także 13 innych samorządów zawodów zaufania publicznego.

Podczas pikniku będzie można dowiedzieć się, na czym polega codzienna praca przedstawicieli zawodów zaufania publicznego, a także wziąć udział w licznych atrakcjach przeznaczonych dla dzieci i osób dorosłych – konkursach, warsztatach i prezentacjach.

Radcowie prawni zapraszają na swoje stoisko – na dzieci będzie czekało wiele atrakcji, zabaw, zajęć i warsztatów kreatywnych. Dorośli i dzieci będą mogli uczestniczyć w przeznaczonych dla nich grach i konkursach edukacyjnych, np. w prowadzonym przez cały czas trwania pikniku konkursie z nagrodami „Koło Tortury” czy „Traf w organy (władzy)”. Od godziny 11.00 do zakończenia imprezy będzie czynna radcowska fotobudka ds. wykroczeń.

Ale to nie wszystko – w namiocie radców można będzie uzyskać odpowiedź na pytanie, kim jest radca prawny i w jakich sytuacjach warto mieć jego wsparcie oraz, co bardzo istotne, jak znaleźć odpowiedniego dla rozwiązania swojego problemu radcę prawnego. Przez całą sobotę piknikowym atrakcjom i zabawom będzie towarzyszyła akcja informacyjna poświęcona ogólnopolskiej wyszukiwarce szukajradcy.pl. Zagadnienia prawne zostaną zaprezentowane w sposób możliwie nieskomplikowany, z humorem, ale bez pomijania treści merytorycznych. Celem jest krzewienie kultury prawnej oraz popularyzacja zawodu radcy pranego.

Piknik #zaufani jest organizowany w związku z obchodami pierwszej rocznicy powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego i skierowany jest do warszawiaków, a jego celem jest zapoznanie uczestników z zawodami zaufania publicznego i pokazanie kompetencji poszczególnych samorządów.

Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego to inicjatywa samorządów reprezentujących zawody zaufania publicznego czyli profesje o wyjątkowym znaczeniu społecznym, których wykonywanie wymaga odpowiednich kwalifikacji nie tylko zawodowych, ale także moralnych i etycznych. Celem Porozumienia jest współdziałanie samorządów zawodowych wobec podmiotów władzy publicznej, opinii społecznej w sprawach istotnych dla społeczeństwa i samorządów.

W pikniku, oprócz Krajowej Izby Radców Prawnych, wezmą udział:

• Krajowa Izba Doradców Podatkowych
  • Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna
  • Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych
  • Krajowa Rada Fizjoterapeutów
  • Krajowa Rada Izby Architektów RP
  • Krajowa Rada Komornicza
  • Krajowa Rada Kuratorów
  • Naczelna Izba Lekarska
  • Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych
  • Naczelna Rada Adwokacka
  • Polska Izba Biegłych Rewidentów
  • Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  • Polska Izba Rzeczników Patentowych

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska radców prawnych 24 września na pikniku zawodów zaufania publicznego – #zaufani – w sobotę, 24 września, w godz. 11.0018.00 na skwerze Kahla na Powiślu w Warszawie (w pobliżu Centrum Nauki Kopernik i pomnika Syrenki).

20220925_zaproszenie_piknik_zawodow_zaufania (002)-2