Ogłoszenia Strona główna

Zaproszenie na minispotkanie online 23.09.2020 r. z tureckim adwokatem Mengü Gökҫe nt. tureckiej rewolucji prawnej

Komisja Zagraniczna Krajowej Rady Radców Prawnych ma przyjemność zaprosić na spotkanie online z adw. Mengü Gökҫe, członkiem Izby Adwokackiej w Ankarze, w ramach cyklu „Letnie międzynarodowe rozmowy radców prawnych”.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i będzie okazją, aby pogłębić wiedzę w języku obcym na wskazany niżej temat podczas wirtualnego miniwydarzenia organizowanego w ramach „Letniego międzynarodowego spotkania radców prawnych”. Jest to już drugie tego rodzaju wydarzenie organizowane przez Komisję Zagraniczną KRRP.

W środę 23 września o godz. 16 adw. Mengü Gökҫe wygłosi krótkie wystąpienie pt. „Turecka rewolucja prawna (ang. Turkish Legal Revolution), podczas której omówiona zostanie zmiana systemowa w Turcji w związku z przejściem z prawa islamicznego na prawo europejskie.

Adw. Mengü Gökҫe jest członkiem Izby Adwokackiej w Ankarze od 2011 r. W latach 1992-1996 wykładał na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ankarze, uzyskał dyplom studiów LLM w przedmiocie rzymskiego prawa prywatnego (Uniwersytet w Ankarze, 1997-2000). Adw. Mengü Gökҫe był wykładowcą Centrum Szkolenia Izby Adwokackiej w Ankarze (2010-2014), piastował też funkcję wiceprzewodniczącego tego Centrum (2012-2014). Od 2011 r. reprezentuje Izbę Adwokacką w Naczelnej Prokuraturze w Ankarze, jest także przedstawicielem izby w kontaktach z Izbą Adwokacką w Warszawie (Polska) oraz w Sofii (Bułgaria).

Data: środa 23 września 2020 r., godz. 16.00–17.00
Język spotkania: angielski

Spotkanie odbędzie się poprzez platformę Zoom, link: https://us02web.zoom.us/j/88033915357
Rejestracja na wydarzenie nie jest wymagana.

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych osób, w szczególności radczyń i radców prawnych, a także aplikantek i aplikantów radcowskich.
Serdecznie zapraszamy!

Załączniki do pobrania