Klub Seniora Strona główna

Wycieczka do Łodzi – 17- 18 września 2022 r.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie zaprasza radców prawnych Seniorów, a także tych, którzy nie są jeszcze Seniorami, ale chcą miło spędzić czas (również z osobami towarzyszącymi) do wzięcia udziału w dwudniowej wycieczce do Łodzi w dniach 17- 18 września 2022 r.

Planowany program:
I dzień

– godz. 6.00 wyjazd z Olsztyna, zbiórka ul. Kopernika 10
– przerwa w Glinojecku,

– ok. godz. 12.00 przyjazd do Łodzi,

– 12.15 – 12.45 spotkanie dla chętnych w klubie seniora OIRP Łodź,

– zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem: spacer ulicą Piotrkowską (w tym Łódzkie
kamienice, secesja, Łódź wielokulturowa).

– zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi dawny Pałac Rodziny Poznańskich,

– Manufaktura,

-godz. 17.00 zakwaterowanie w hotelu

– godz. 17.30 obiadokolacja w restauracji Hotel Tabaco *** ul. Kopernika 64 .

Hotel mieści się on w budynku dawnej fabryki tytoniu z którego w 17 minut można dojść do hali Atlas Arena , jest położony 2 km od sklepów przy ul. Piotrkowskiej.
– godz. 19.00 dla chętnych spektakl w teatrze (brak aktualnie repertuaru i cen
biletów)

II Dzień

– śniadanie, wykwaterowanie,

– godz.9,00-12,00 zwiedzanie: Orientarium i Z00 Orientarium
to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Orientarium i reszta ZOO są dostępne dla zwiedzających cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.

– ok godz. 12.30- 13.30 wizyta w muzeum włókiennictwa.

Wystawa do wyboru: ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE
Wystawa opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Lub Wystawa: MIASTO – MODA – MASZYNA
Na trzech piętrach znajduje się wizualna opowieść o mieście, które trwa, i o ludziach, którzy mają  odwagę wymyślać wciąż na nowo.

– ok. godz.13,30 obiad

– ok. godz. 15.30 wyjazd,

– przerwa w Glinojecku,

– ok. godz.21.30 powrót do Olsztyn , siedziba OIRP Kopernika 10.

Program nieznacznie może ulec zmianie.

Odpłatność za udział wyjeździe(przy założeniu grupy 40 osobowej )
Radcowie prawni OIRP w Olsztynie – emeryci – 210 zł
Pozostali radcy prawni OIRP w Olsztynie – 357 zł
Osoby towarzyszące pełna odpłatność – 510 zł.

Przy zebraniu zgłoszeń na 30 osób odpłatność ulegnie zwiększeniu i wyniesie:
dla emerytów 280 zł, pozostałych radców 406 zł, osób towarzyszących 580 zł. Osoby zgłoszone będą zobowiązane dopłacić różnicę w cenie.

Zgłoszenia na wyjazd należy dokonać na załączonym formularzu i przesłać do OIRP w Olsztynie faksem lub mailowo wraz z dowodem wpłaty w wymaganej wysokości:

– Radcowie prawni OIRP w Olsztynie – emeryci – 210 zł

– Pozostali radcy prawni OIRP w Olsztynie – 357 zł

– Osoby towarzyszące pełna odpłatność – 510 zł

w nieprzekraczalnym terminie do 16 sierpnia 2022 r.

Opłaty należy dokonać wyłącznie na konto bankowe organizatora Pani Elżbieta Szmigiel ul. Okulickiego 12/9 10-693 Olsztyn, Bank
Milenium nr 74 1160 2202 0000 0002 0564 1703.

W razie nie dojścia do skutku imprezy organizator p. Elżbieta Szmigiel reprezentująca firmę Sztadex – Tourist Biuro Turystyki i Transportu ul. Kopernika 13 lok 1, 10-510 Olsztyn niezwłocznie zwróci wpłaconą zaliczkę na Państwa konto bankowe.

W przypadku rezygnacji uczestnika wycieczki po dokonaniu wpłaty należności ,
pierwszeństwo mają osoby wpisane na listę rezerwową – a w przypadku ich braku – do dnia 14 września 2022 rezygnujący uczestnik uprawniony jest do wskazania osoby, która zajmie jego miejsce, a w razie nie wskazania takiej osoby – zobowiązany jest ponieść koszt wycieczki na osobę w całości.

Prosimy o przemyślane zgłoszenia.

OIRP zastrzega sobie prawo odwołania organizacji imprezy z uwagi na zbyt małe zainteresowanie radców prawnych.

Informacji w sprawie wycieczki udziela r. pr. Ewa Kulczyńska Tel. Kom 502 141 305 oraz biuro OIRP Tel 89 527 98 63 .

Karta zgłoszeniowa – radcy

Karta zgłoszeniowa -osoba towarzysząca