Strona główna Szkolenia Szkolenia OIRP

Szkolenie wyjazdowe OIRP Olsztyn na Fuertaventura

W dniach 29 maja– 5 czerwca 2016 roku OIRP w Olsztynie zorganizowała kolejne piąte wyjazdowe szkolenie zagraniczne przeznaczone dla członków naszej Izby. Miejscem szkolenia był hotel RIU OLIVA VILLAGE położony w pobliżu miejscowości Corralejo na wyspie Fuertaventura.
W trakcie szkolenia przeprowadzono wykłady i warsztaty w następujących tematach:
– „ Prawo pracy zmiany w obowiązujących przepisach”  – wykładowca  radca prawny Edyta Gietka

– „ Zmiany w ustawie prawo zamówień publicznych” – wykładowca radca prawny Bogdan Artymowicz,

– „Język polski w mowie i piśmie. Wybrane zagadnienia poprawnej polszczyzny”- wykładowca Małgorzata Siergiej,

– „Mediacja – zmiany w obowiązujących przepisach postępowania cywilnego”- wykładowca radca prawny Krzysztof Górecki,

Tradycyjnie wyjazd szkoleniowy cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział łącznie 134 osoby, korzystających nie tylko z przekazywanej na szkoleniu wiedzy lecz również z możliwości poznania historii oraz uroków wyspy Fuertaventury.

Uczestnicy szkolenia mogli zanurzyć się w orzeźwiających wodach i burzliwych falach Oceanu Atlantyckiego, jak i hotelowych basenów; przypalić swoje radcowskie ciała na słońcu; pospacerować po wydmach lub pobiegać po okolicy, a tenisiści ziemni sprawdzić swój refleks grając na korcie przy porywach wiatru. Nie brakło również entuzjastów miejscowej kuchni (zwłaszcza Sekretarz i Dziekan), którzy po powrocie mogli kontynuować w Polsce swoje zainteresowania korzystając z oferty sieci Lidl i Biedronka (Dni Hiszpanii i Portugalii).

I jak co roku wszyscy uczestnicy szkolenia – wyuczeni, opaleni, objedzeni i zadowoleni – mogli wrócić do naszej najcudowniejszej OIRP Olsztyn.

Ps. Nasz kolega r. pr. Janusz Mierzejewski wygrał odbywający się w sąsiednim hotelu turniej tenisowy – gratulacje.

Dziekan Michał Korwek