UWAGA! Nowy sposób rejestracji na szkolenie! Prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia.
W dniu 19 lutego 2022 r.(sobota) w godzinach 9:00-13:00 odbędzie się szkolenie w trybie on-line dla radców prawnych pt. Elektronizacja postępowania rejestrowego przed sądem prowadzącym KRS na mocy przepisów obowiązujących od dnia 1 lipca 2021 r.
Zakres szkolenia:
– rozróżnienia systemów teleinformatycznych związanych z postępowaniem rejestrowym (tj. systemu „S-24” oraz systemu zgłaszania wniosków za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych „systemu PRS” oraz systemu RDF dedykowanego dla składania rocznych sprawozdań finansowych), ze wskazaniem podstawowych różnic tych systemów,
– obligatoryjności bądź fakultatywności złożenia do sądu rejestrowego wniosku za pośrednictwem systemu teleinformatycznego,
– wykazania umocowania przez pełnomocnika w elektronicznym postępowaniu rejestrowym,
– sposobów złożenia wniosku i załączników, w tym kwestii prawidłowości podpisania wniosku, podpisania / uwierzytelnienia załączników (również przez profesjonalnego pełnomocnika),
– omówienie podstawowych funkcjonalności Portalu Rejestrów Sądowych (z wyjątkiem zakładki dotyczącej Krajowego Rejestru Zadłużonych),
– niezbędnej treści pouczeń udzielanych przez sąd rejestrowy stronom i skutków
braku właściwego pouczenia,
– nowej definicji nieprawidłowego wypełnienia formularzy rejestrowych,
– jawności dokumentów zgromadzonych w elektronicznych aktach rejestrowych (w tym w kontekście wymogów RODO),
– nowych regulacji dotyczących postępowania odwoławczego.
Szkolenie poprowadzi Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach, dr Łukasz Zamojski – obecnie orzekający w Wydziale X Gospodarczym Sądu Okręgowego w I i II instancji, wykładowca prowadzący szkolenia dla adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników, sędziów, referendarzy sądowych oraz aplikantów w/w zawodów prawniczych, autor wielu publikacji z zakresu prawa spółek i postępowania rejestrowego (w tym autor komentarza do ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz monografii pt. Rejestracja spółek. Zagadnienia materialne i procesowe), postępowania cywilnego (współautor komentarza do k.p.c. pod red. P. Rylskiego, dostępnego w Legalisie) w tym z uwzględnieniem przepisów o postępowaniu egzekucyjnym, klauzulowym i zabezpieczającym, uczestnik i prelegent konferencji naukowych, w 2013 r. delegowany do SN jako sędzia sądu powszechnego w charakterze asystenta sędziego SN.
Ilość miejsc na szkolenie – 500.
Szkolenie odbędzie się poprzez platformę internetową ZOOM w formie videokonferencji.
Do udziału w szkoleniu niezbędny jest dostęp do internetu, komputer/laptop/tablet/telefon wyposażony w kamerę oraz wskazane jest korzystanie ze słuchawek z mikrofonem – choćby telefonicznych (dla osób chcących aktywnie brać udział w szkoleniu poprzez zadawanie pytań prowadzącemu).
Podczas szkolenia wygenerowana zostanie lista obecności uczestników, dlatego za udział w tej formie szkolenia będą naliczane punkty szkoleniowe dla osób zarejestrowanych i uczestniczących w szkoleniu.
UWAGA! Nowy sposób rejestracji na szkolenie!
W celu zarejestrowania się na szkolenie należy kliknąć w link:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0udeGhqz4sH9cIpwcKsenannIWqefG7-Xs
oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy poprzez wpisanie: imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz nr wpisu na listę OIRP w Olsztynie (są to dane niezbędne do uczestnictwa w szkoleniu).
Rejestracja na szkolenie możliwa jest do dnia 17 lutego 2022 do godz. 14,00.
Link uprawniający do wzięcia udziału w szkoleniu zostanie Państwu przesłany w piątek 18 lutego 2022 r.
W celu uczestnictwa w szkoleniu należy kliknąć w otrzymany na Państwa e-mail link w dniu 19 lutego 2022 r. przed godziną 9:00.
Uwaga! Do każdego zgłoszenia generowany jest indywidualny link, który ze względu na Państwa i nasze bezpieczeństwo w sieci nie może być udostępniony innym osobom nie zgłoszonym na szkolenie, ani osobom trzecim.
SZKOLENIE JEST PRZEZNACZONE WYŁĄCZNIE DLA RADCÓW PRAWNYCH NASZEJ IZBY.
Michał Korwek
Przewodniczący Komisji ds. doskonalenia zawodowego,
integracji i sportu OIRP w Olsztynie