Strona główna Szkolenia

Program Centrum Prawa Amerykańskiego na WPiA UW w roku akademickim 2020/21

Szanowni Państwo,

Chciałabym uprzejmie zaprosić członków   Izby – aplikantów i radców prawnych do udziału  w programie Centrum Prawa Amerykańskiego  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu  Warszawskiego  w roku akademickim 2020/21. Program odbędzie się w tym roku  wyjątkowo online, dlatego mogą z niego skorzystać osoby  z innych miast w Polsce. Dla radców prawnych i aplikantów przewidziana jest w tym roku specjalna zniżka. W załączeniu przesyłam broszurę z informacjami o Centrum, a poniżej informacje ogólne o programie z  uprzejmą prośbą o przekazanie tej informacji  członkom Izby.

Broszura american law brochure 2020

Z poważaniem,

dr hab. Ewa Gmurzyńska

Centrum Prawa Amerykańskiego
Studia Podyplomowe  Negocjacji, Mediacji i innych ADR
Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów
Wydział Prawa i Administracji UW

Center for  American  Law Studies
LL.M  Program in Negotiation, Mediation  and other ADR
Center for Dispute and Conflict Resolution
Faculty  of Law and Administration, University of Warsaw

Rekrutacja do Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na rok 2020/2021

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się ostatnia tura rekrutacji do Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na rok akademicki 2020/21. Rekrutacja trwa do dnia   30 września 2020. Program przeznaczony jest dla studentów i absolwentów prawa.

Centrum Prawa Amerykańskiego już od 22 lat prowadzi ceniony przez prawników i kancelarie prawne program, w którym wybitni profesorowie z dwóch partnerskich amerykańskich uczelni – Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law zapoznają uczestników z tematyką dot. prawa amerykańskiego, m.in.  prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych. W czasie dwusemestralnego programu uczestnicy biorą udział w dziewięciu dwutygodniowych modułach obejmujących w sumie 180 godzin interaktywnych wykładów w języku angielskim.  Udział w programie CPA jest niepowtarzalną okazją do poznania, bez konieczności podjęcia kosztownych studiów w Stanach Zjednoczonych, amerykańskiego systemu prawnego i doskonalenia angielskiego języka prawniczego.

Ze względu na COVID-19 w okresie październik 2020 – styczeń 2021, wykłady będą odbywały się on line.     Jeśli przejedziemy na formę bezpośrednią nauczania to wykłady, szczególnie z myślą o uczestnikach spoza Warszawy, którzy wyrażą chęć uczestniczenia w programie, będą transmitowane także on line do końca roku akademickiego.

Zapraszamy studentów prawa  oraz aplikantów oraz radców prawnych, adwokatów i sędziów  z izb w całej Polsce  do udziału w  programie Centrum Prawa Amerykańskiego w roku 2020/21   i   skorzystania z  niecodziennej możliwości  spotkań  z amerykańskimi profesorami  bez wychodzenia z domu.   Pierwszy wykład z Introduction to US Law odbędzie się już 12 października.

Zainteresowane osoby prosimy o złożenie dokumentów – listu motywacyjnego, cv, zdjęcia oraz wypełnienia formularza na: http://www.cpa.uw.edu.pl/index.php/admission/application-f, a także odwiedzenie naszej strony www.cpa.uw.edu.pl, aby dowiedzieć się więcej o programie Centrum Prawa Amerykańskiego. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres   cpa@wpia.uw.edu.pl.