Najmłodsi kandydaci na radców prawnych z wizytą w sądzie

W środę (9.11.2023 r.) w ramach edukacji prawnej najmłodszych przedszkolaków, prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie przy współpracy z Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się wizyta grupy przedszkolaków z Przedszkola numer 16 AWP.

Celem wizyty było zachęcanie do aplikacji radcowskiej już najmłodszych kandydatów 🙂 Potencjał okazał się bardzo duży i goście od razu odnaleźli się w swoich rolach – świadków, prokuratorów, oskarżonych, pełnomocników i sędziów. Zaraz po roli pełnomocnika profesjonalnego  największym zainteresowaniem cieszyła się rola sędziego, z uwagi na możliwość uderzania młotkiem i skazywania na „dożywocie” za „niesłuchanie Pani” lub „zjedzenie cukierków przed obiadem”. Kolejną atrakcją było zaprezentowanie pokojów zatrzymań z prawdziwymi kratami więziennymi, gdzie przetrzymuje się największych urwisów.

Opiekę nad maluchami oraz realizacją wyroków sprawowali radca prawny Dagmara Paszotta i radca prawny Aleksander Stusio.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Sędziego Krzysztofa Krygielskigo, który nie tylko zorganizował wizytę i oprowadził przedszkolaków, a dzięki swojemu doświadczeniu dopilnował przestrzegania zapisów KPC i KPK. Udowodnił również, że wizyta w sądzie nie musi być nudna nawet dla najmłodszych.

r.pr. Aleksander Stusio