Ogłoszenia Strona główna

Iustitia i Lex Super Omnia – organizują bieg hybrydowy „ZA § PRAWA KABUL – WARSZAWA”

Iustitia i Lex Super Omnia – ogłaszają wyjątkowe przedsięwzięcie: bieg hybrydowy „ZA § PRAWA KABUL – WARSZAWA”

Jest to ogólnopolski bieg wsparcia dla afgańskich sędziów i prokuratorów (oraz ich rodzin), którzy znajdują się już w Polsce. Sytuacja, która zmusiła afgańskich prawników i ich rodziny do wyjazdu z ojczyzny, odebrała naszym przyjaciołom wszystko. Cały ich dotychczasowy świat legł w gruzach. Walcząc o życie, za sobą zostawili nie tylko prestiżowe zawody, ale także domy, ulubione miejsca, znajomych, książki… Do naszego kraju przybyli nie mając nic, nierzadko w jednej parze ubrań. Od tego czasu budują swoje życie na nowo. Pomóżmy im odzyskać choć namiastkę tego życia, które bezpowrotnie utracili. Niech nasza pomoc da im poczucie, że świat nie zamknął oczu na ich tragedię.

Nasz bieg odbędzie się w dniach 13 listopada (Międzynarodowy Dzień Dobroci) – 28 listopada 2021 r. (rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce).

Ideą jest by przebiec, przejść z kijkami lub przemaszerować minimum 3 km. Uczestniczyć w biegu może każdy, kto chciałby wspomóc sędziów afgańskich i ich rodziny.

Hybrydowy charakter imprezy to:

1. opcja wirtualna – możliwość udziału w biegu w każdym zakątku Polski i na świecie, w dowolnym czasie między 13 a 28 listopada 2021 r.
  1. opcja stacjonarna – 13 listopada o godz. 12.00 wybieramy się do jednego z 6 miast, meldujemy się w określonym miejscu i pokonujemy zaplanowaną w tym mieście trzykilometrową trasę. Miasta, w których odbędą się wspólne biegi w terenie, to: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Olsztyn i Koszalin. Szczegółową lokalizację biegu w tych miastach podamy wkrótce. Pakiety startowe uczestnicy biegów stacjonarnych będą mogli odebrać od koordynatora wydarzenia, 30 minut przed startem. Ilość osób w danej lokalizacji ograniczona jest do 30.

Jednocześnie zachęcamy do organizacji wspólnych biegów w innych miastach, w całym okresie trwania akcji. Jedyne ograniczenie – maksymalna liczba osób w danej lokalizacji – 30.

Jak można wziąć udział w akcji?

Każdy, kto zechce przyłączyć się do naszej akcji, wybiera jeden z pakietów startowych, z których dochód zasili znajdujących się w Polsce sędziów afgańskich.

Do wyboru są następujące pakiety:

1. Pakiet ZŁOTY – min. 80 zł (uczestnik otrzymuje MEDAL, KOSZULKĘ biegową oraz NUMER startowy)
  2. Pakiet SREBRNY PLUS – min. 60 zł (uczestnik otrzymuje KOSZULKĘ i NUMER startowy)
  3. Pakiet SREBRNY – min. 50 zł (uczestnik otrzymuje MEDAL i NUMER startowy)
  4. Pakiet BRĄZOWY – min. 30 zł (uczestnik otrzymuje wirtualny DYPLOM ukończenia biegu oraz NUMER startowy)

Link do rejestracji znajdziecie tutaj:

Po zarejestrowaniu się – na podany w czasie rejestracji adres e-mailowy otrzymasz potwierdzenie zapisu oraz informację o ostatnim etapie – dokonaniu wpłaty kwoty wsparcia na cel związany z pomocą prawnikom afgańskim.

WPISOWE należy wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia

w tytule wpłaty: „Bieg ZA PRAWA KABUL WARSZAWA – imię i nazwisko”

Gwarancję szybkiego i skutecznego dostarczenia pakietów dają nam Paczkomaty, do których wrzucimy przesyłki. Dzięki temu trafią one do adresatów przed 13 listopada.

Podczas rejestracji wpiszcie adres Paczkomatu, z którego będziecie chcieli wyjąć swój PAKIET. Gwarancję uzyskania pakietu na 13 listopada 2021 roku daje zgłoszenie uczestnika do 09 listopada 2021. Do uczestników, którzy zgłoszą się po tej dacie, prześlemy pakiety odpowiednio później.

Pakiety na biegi stacjonarne będą do odebrania u koordynatorów, tuż przed biegiem.

ORGANIZATORZY BIEGU: Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia i Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia.

WSPÓŁORGANIZATOR od strony sportowej i logistycznej: Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno

Kontakt e-mail: za-prawa.biegwsparcia@iustitia.pl lub:asia130178@gmail.com

Więcej szczegółów znajduje się tutaj