Dla aplikantów Strona główna

Inauguracja I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2024 r.

16 stycznia w siedzibie KIRP odbyła się uroczysta inauguracja I roku aplikacji radcowskiej.Krajowa Rada Radców Prawnych uhonorowała aplikantów radcowskich, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas egzaminu wstępnego na aplikację. Gościem honorowym spotkania była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Zuzanna Rudzińska – Bluszcz.

Uroczystość poprowadziła Sekretarz KRRP Agnieszka Gajewska-Zabój, która powitała Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, Wiceprezesa KRRP Zbigniewa Tura – odpowiedzialnego za aplikację, honorowego gościa dzisiejszej uroczystości Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Panią Zuzannę Rudzińską – Bluszcz radczynię prawną i działaczkę praw człowieka, Dziekanów Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie aplikacji, tj. Wicedziekanów i Kierowników szkolenia, a także bohaterów dzisiejszej uroczystości – aplikantów radcowskich, którzy uzyskali najwyższe noty podczas egzaminu wstępnego w Okręgowych Izbach.

R.pr. Agnieszka Gajewska-Zabój pogratulowała aplikantom radcowskim sukcesu i podkreśliła, że otrzymane wysokie wyniki są dowodem na to, że wykazali się wielkim zaangażowaniem, aby do tego egzaminu się przygotować, co wskazuje na świetną prognozę na kolejne lata ich aplikacji i ścieżki zawodowej. Pani Sekretarz złożyła życzenia dla wszystkich aplikantów, aby ta aplikacja była czasem zdobywania wiedzy, ciekawych doświadczeń, nawiązywania relacji i przyjaźni oraz wielu wspomnień na dalszy okres życia.

Najlepszy wynik spośród osób przystępujących do egzaminu w Olsztynie uzyskała Gabriela Kisielewska – 143 punkty – była to 4 nota w całym kraju! Serdecznie gratulujemy! W uroczystości z ramienia Prezydium Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie wziął udział Wicedziekan Mirosław Tetkowski, który również objął patronatem naszą najlepszą Aplikantkę.

Wszyscy najlepsi aplikanci otrzymali list gratulacyjny oraz upominki ufundowane przez KRRP.

Relacja z wydarzenia: https://kirp.pl/inauguracja-i-roku-szkoleniowego-aplikacji-radcowskiej-2024-r/