Dla aplikantów Strona główna

Inauguracja I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2023 r.

W dniu 16 stycznia 2023 roku odbyła się uroczysta inauguracja I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2023 r. Krajowa Rada Radców Prawnych uhonorowała aplikantów radcowskich, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas egzaminu wstępnego na aplikację. Gościem honorowym spotkania był prof. Jerzy Bralczyk.

Uroczystość poprowadziła Sekretarz KRRP Agnieszka Gajewska-Zabój, która powitała Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, Wiceprezesa KRRP Zbigniewa Tura – odpowiedzialnego za aplikację, Bartosza Szolc-Nartowskiego – przewodniczącego Komisji Aplikacji KRRP, Dziekanów Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie aplikacji, tj. Wicedziekanów i kierowników szkolenia, honorowego gościa uroczystości, prof. Jerzego Bralczyka – językoznawcę i gramatyka normatywnego, autora jubileuszowej książki „40 felietonów na 40-lecie samorządu radców prawnych”, a także bohaterów uroczystości – aplikantów radcowskich, którzy uzyskali najwyższe noty podczas egzaminu wstępnego w okręgowych izbach.

Z wielkim zainteresowaniem zebrani wysłuchali przemówień władz krajowych oraz gratulacji. Punktem kulminacyjnym spotkania była rozmowa poprowadzona przez dr Karolinę Brylską z Panem Profesorem Jerzym Bralczykiem – „Panem od języka polskiego”.  W rozmowie padły pytania m.in. o prawdę w prawie, o to jak mówić, aby nas słuchano, jak powinna wyglądać mowa końcowa w procesie… Pan profesor z wielką swobodą oraz z ogromnym poczuciem humoru odpowiadał na wszelkie stawiane mu pytania, choć jak powiedział – najbardziej lubi odpowiadać na pytania które sam sobie zadaje… Był też czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy honorowego gościa oraz poczęstunek.

Najlepsze wyniki spośród osób przystępujących do egzaminu w Olsztynie uzyskały:

Julia Parzych z OIRP w Olsztynie (121 pkt) i Adriana Woźnicka z OIRP w Olsztynie (121 pkt).

Panie otrzymały nagrodę od Krajowej Izby Radców Prawnych oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!