Ogłoszenia Strona główna

Promujemy zawód radcy prawnego

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że:

Rozpoczęliśmy współpracę z Jarocką Akademią Trzeciego Wieku w ramach projektu „Radcowie olsztyńskim seniorom”. Jest to cykl spotkań, w ramach których będziemy przybliżać osobom starszym zagadnienia prawne, które mogą ich dotyczyć, a w których może okazać się bardzo potrzebna pomoc radcy prawnego.

Tematem pierwszego spotkania były „alimenty na rzecz wnuków”, które poprowadziła r.pr. Aleksandra Tomaszewska.

Kolejna pogadanka już w listopadzie.

Po wakacyjnej przerwie wracamy również do współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UWM. Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie przygotowujące studentów czwartego roku prawa do symulacji rozprawy, która odbędzie się jeszcze w tym roku. Nad przebiegiem całej akcji czuwają r.pr. Liliana Chmiel-Nowacka oraz r.pr. Aleksander Stusio.

W dniach 26-27 października 2021 roku odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim także „Dni Adaptacyjne” organizowane przez ELSA Olsztyn. Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie reprezentował Wicedziekan r.pr. Michał Korwek, który przybliżył studentom zawód radcy prawnego, opowiedział o aplikacji radcowskiej oraz egzaminie zawodowym.