W dniach 1-4 marca 2018 r. w Krynicy Zdroju odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe. W iście alpejskich warunkach , przy dużym mrozie i mocnym słońcu udział wzięło w nich około 150 radców prawnych i aplikantów radcowskich.  Były treningi, zawody, spotkania integrujące, grill, kulig, dyskoteki. Chyba największą niespodzianką Mistrzostw było zwycięstwo naszej koleżanki – która po raz pierwszy wzięła udział w Mistrzostwach-  mec. Justyny Fesnak w kategorii kobiet grupa 2.  Jednocześnie razem z córką Zosią w kategorii rodzinnej Panie zgarnęły brąz, a Zosia Fesnak zajęła 3 miejsce w najmłodszej kategorii ustępując tylko dwóm przedstawicielom płci brzydkiej. W kategorii mężczyzn grupa V trzecie miejsce zajął radca prawny OIRP Olsztyn Stanisław Domalewski.

Poniżej lista zwycięzców w jubileuszowych Mistrzostwach:

Slalom dzieci:

I miejsce –  Jakub Łuczak                                                                        z czasem 31.66

II miejsce  – Mikołaj Oszczak                                                                    z czasem 32.92

III miejsce – Zofia Fesnak                                                                        z czasem 34.06

Kategoria rodzinna:

I miejsce – Marcin, Mikołaj Oszczak                                                        z czasem 1:05.14

II miejsce – Sławomir, Jakub Łuczak                                                       z czasem 1:05.36

III miejsce – Justyna, Zofia Fesnak                                                         z czasem 1:10.39

Kobiety grupa I:

I miejsce – Maria Cichoń-Szepczyńska (OIRP Kraków)                           z czasem 54.30

II miejsce – Iwona Mirosz (OIRP Warszawa)                                             z czasem 54.69

Kobiety grupa II:

I miejsce – Justyna Fesnak (OIRP Olsztyn)                                            z czasem 36.33

II miejsce – Marzena Okła-Anuszewska (OIRP Warszawa)                     z czasem 36.42

III miejsce – Joanna Olszówka-Zarzecka (OIRP Katowice)                      z czasem 38.39

Kobiety grupa III:

I miejsce – Magdalena Szepczyńska (OIRP Kraków)                              z czasem 33.97

II miejsce – Anna Mianowska (OIRP Katowice)                                       z czasem 34.27

III miejsce – Joanna Wisła-Płonka (OIRP Opole)                                    z czasem 39.80

Kobiety grupa IV:

I miejsce – Nela Litawska (OIRP Łódź)                                                  z czasem 34.57

II miejsce – Irena Pacholewska-Urgacz (OIRP Kraków)                         z czasem 41.72

III miejsce – Justyna Pyrich (OIRP Kraków)                                           z czasem 42.37

 

Mężczyźni grupa V:

I miejsce – Jan Orlikowski (OIRP Katowice)                                        z czasem 34.49

II miejsce – Zbigniew Zagłoba (OIRP Poznań)                                    z czasem 39.36

III miejsce – Stanisław Domalewski (OIRP Olsztyn)                             z czasem 43.44

Mężczyźni grupa VI:

I miejsce – Michał Pankiewicz (OIRP Warszawa)                                 z czasem 32.63

II miejsce – Tomasz Nawrot (OIRP Warszawa)                                     z czasem 33.09

III miejsce – Marek Duszyński (OIRP Lublin)                                       z czasem 33.39

Mężczyźni grupa VII:

I miejsce – Marcin Oszczak (OIRP Warszawa)                                    z czasem 32.22

II miejsce – Rafał Kryciński (OIRP Wrocław)                                       z czasem 32.37

III miejsce – Dariusz Galwiaczek (OIRP Łódź)                                     z czasem 33.68

Mężczyźni grupa VIII:

I miejsce – Jarosław Cierniak (OIRP Lublin)                                        z czasem 28.47

II miejsce – Piotr Szymczyk (OIRP Wrocław)                                        z czasem 29.18

III miejsce – Maciej Gacoń (OIRP Wrocław)                                        z czasem 32.76

Goście grupa IX:

I miejsceKarol Pankiewicz                                                                z czasem 34.02

II miejsce – Marcin Urgacz                                                                   z czasem 35.29

III miejsce – Katarzyna Kotowska                                                         z czasem 43.40

Snowboard kobiety grupa I:

I miejsce – Monika Prajsnar (OIRP Warszawa)                                    z czasem 57.83

Snowboard kobiety grupa II:

I miejsce – Anna Derdak (OIRP Warszawa)                                         z czasem 52.24

II miejsce – Marta Kuczko (OIRP Wałbrzych)                                       z czasem 54.17

Snowboard mężczyźni grupa I:

I miejsce – Wojciech Magierło (OIRP Rzeszów)                                  z czasem 37.76

II miejsce – Maciej Sawicka (OIRP Warszawa)                                    z czasem 47.80

Snowboard mężczyźni grupa II:

I miejsce – Łukasz Łyszczarek (OIRP Wrocław)                                   z czasem 38.82

II miejsce – Łukasz Morawski (OIRP Kraków)                                      z czasem 43.43

III miejsce – Piotr Mróz (OIRP Kraków)                                                z czasem 44.00

 

Od kilku lat uczestnicy imprez sportowo-integracyjnych organizowanych przez Komisję Integracji KRRP wpierają charytatywnie różne instytucje i fundacje. W tym roku zorganizowano zbiórkę na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii: Sukcesy OIRP Olsztyn na XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Narciarskich i Snowboardowych Radców Prawnych i Aplikantów w Krynicy Zdroju

autorem zdjęć jest fot. Kamil Pastusiak/www.kampas-sport.eu

 

Michał Korwek Wicedziekan