Dla aplikantów Strona główna

Krajowa inauguracja I roku szkolenia aplikantów radcowskich

W dniu 15 stycznia 2016 r. w Warszawie, o godzinie 12:00 w Pałacu Sobańskich w Warszawie miała miejsce krajowa inauguracja I roku szkolenia aplikantów radcowskich.
Na uroczystości obecni byli m.n. przedstawiciele OIRP Olsztyn: Dziekan OIRP Michał Korwek, Skarbnik OIRP i KRRP Iwona Bendorf-Bundorf, mec. Dariusz Gibasiewicz (Przewodniczący Komisji zagranicznej i pozyskiwania funduszy unijnych OIRP Olsztyn) wraz z dwójką aplikantów radcowskich, którzy wśród kobiet i mężczyzn uzyskali największą liczbę punktów na tegorocznym egzaminie wstępnym na aplikację: Anną Klonowską i Łukaszem Lompa. Podczas spotkania krótki wykład wygłosił prof. Jerzy Stępień – były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Z kolei wieczorem odbyło się spotkanie noworoczne członków KRRP i dziekanów. Wśród zaproszonych gości byli również posłowie, Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar , obecny prezes Trybunału Konstytucyjnego – prof. Andrzej Rzepliński oraz Prezes Adwokatury Litewskiej– prof. Dr. Ignas VĖGĖLĖ .