Dla radców Strona główna

Zajęcia dot. zawodu radcy prawnego w przedszkolu

W dniu 10 marca 2023 r. r. pr. Marta Pośpiech przeprowadziła  zajęcia dotyczące zawodu radcy prawnego w Miejskim Przedszkolu w Raciążu.  Zajęcia odbyły się w 6 grupach przedszkolnych dla dzieci od 3-latków do 6-latków, w zajęciach uczestniczyło w sumie ok. 100 dzieci. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawodem radcy prawnego, Pani Marta Pośpiech objaśniła dzieciom czym zajmuje się radca prawny. Poinformowała, że do obowiązków radcy prawnego należy wyjaśnianie i doradzanie w sprawach prawnych, pomoc w wygraniu sprawy w sądzie, pomoc w załatwieniu sprawy w urzędzie, przygotowywanie umów i pism oraz pomoc w prowadzeniu trudnych rozmów i negocjacji, wsparcie podczas mediacji. Ponadto, przeczytała książeczki pt. „Od radców prawnych bajka ciekawa o obowiązkach dziecka i prawach!” oraz  „Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii”, jednocześnie rozmawiając z dziećmi o poruszanych w książkach tematach o ich prawach i obowiązkach. Dzieci mogły odpowiedzieć na pytanie jakie obowiązki i prawa sami posiadają. Odpowiedzi były przeróżne, niektóre zaskakujące, ale jednoznacznie można powiedzieć, iż praktycznie wszystkie dzieci pomagają swoim rodziców w codziennych obowiązkach domowych. Dzieci miały okazje zobaczyć strój radcy prawnego (togę), a nawet go przymierzyć.

Dziękujemy Pani mecenas Marcie Pośpiech za edukację najmłodszych.