Sport i turystyka Strona główna

XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 11 – 14 kwietnia 2024r. w Kielcach odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej, organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach, przy udziale Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie.

W rywalizacji wzięło udział łącznie 16 zespołów reprezentujących 15 Okręgowych Izb Radców Prawnych (dwie drużyny wystawiła OIRP Warszawa). Po latach przerwy powróciliśmy do rozgrywania turnieju na sali GOSiR w Zagnańsku, gdzie odbywały się pierwsze turnieje.

OIRP w Olsztynie była reprezentowana przez drużynę w składzie:  Marek Czarnigowski, Łukasz Ejświł-Urbanowicz, Paweł Godlewski, Przemysław Grześko, Krzysztof Januszkiewicz, Tomasz Kozak, Łukasz Mackiewicz, Robert Pożarski, Tomasz Rudowski, Krzysztof Sidor, Aleksander Stusio, Konrad Symonajć, Paweł Tołoczko, Stanisław Wójtowicz i aktywnie wspomagającego zawodników Łukasza Parzycha.

W wyniku losowania przeprowadzonego przez organizatorów w trakcie uroczystego otwarcia Mistrzostw, trafiliśmy do drugiej grupy i czekała nas rywalizacja z OIRP Toruń, OIRP Białystok, OIRP Poznań.

W pierwszym meczu grupowym zmierzyliśmy się z drużyną OIRP Poznań – rywalem całkowicie nieznanym, bo reprezentanci Poznania debiutowali w Mistrzostwach. Kontrolując przebieg spotkania wygraliśmy 2:0, a bramki strzelili Konrad Symonajć i Przemysław Grześko. W kolejnym meczu zremisowaliśmy z drużyną OIRP Toruń 1:1 (bramka Konrad Symonajć). W ostatnim meczu pokonaliśmy OIRP Białystok 4:0, bo „derby apelacji białostockiej” stają się powoli tradycją Mistrzostw. Bramki w tym meczu zdobyli: Tomasz Kozak, Konrad Symonajć, Przemysław Grześko, Marek Czarnigowski. Ostatecznie po zgromadzeniu 7 punktów wygraliśmy II grupę, mierząc się drugiego dnia w ćwierćfinale z OIRP Wrocław. W meczu tym zabrakło nam niestety trochę szczęścia (Kontuzja wyeliminowała z gry Krzysztofa Januszkiewicza, plus stracona bramka w ostatnich sekundach I połowy) i chyba trochę spokoju w rozgrywaniu II połowy. Ostatecznie przegraliśmy 0:1 i odpadliśmy z dalszej rywalizacji o medale, zajmując miejsca 5-8 (o te miejsca mecze nie były rozgrywane pomiędzy drużynami które przegrały ćwierćfinał).

Ostatecznie XV Mistrzostwa wygrała drużyna OIRP Lublin, pokonując w finale OIRP Warszawa I, a III miejsce zajęła drużyna OIRP Wrocław, pokonując drużynę OIRP Łódź.