Strona główna Szkolenia Szkolenia OIRP

Szkolenie radców prawnych w Rynie 2018

Jak co roku na koniec listopada Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie zaprosiła radców prawnych do udziału w szkoleniu wyjazdowym. Miejscem spotkania w dniach 15-17 listopada 2018 – po kilku latach przerwy – był Hotel Zamek w Rynie .

Pierwszego oraz częściowo drugiego dnia wysłuchaliśmy wykładu pt.:” Apelacja w postępowaniu cywilnym. Przedawnienie roszczeń.” przygotowanego przez Panią Sędzię Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszkę Żegarską. Następnie był wykład oraz ćwiczenia z tematu : „Postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej” – wykładowca r.pr. Przemysław Kamil Rosiak, który m. in. reprezentuje Krajową Radę Radców Prawnych w postepowaniach przez tymże Trybunałem. Ostatni dzień zajęła nam „Retoryka, erystyka, etykieta, wykonywania zawodu”  – wykładowca Karolina Brylska, która uświadomiła nam jakie działania powinny wiązać się z wykonywaniem naszego zawodu oprócz wymaganej wiedzy prawniczej.

Podczas szkolenia gościliśmy Skarbnik KRRP Panią Danutę Koszyk – Ciałowicz, oraz wice Prezesa KRRP Zbigniewa Tura (dziekana OIRP Poznań). Na nasze zaproszenie przyjechali do nas również goście zagraniczni: Prezesa Izby Adwokackiej Obwodu Kaliningradzkiego Alexego Sazvariev, Dziekan Izby Adwokackiej w Grodnie Wadim Czerepica, Wicedziekan Izby Adwokackiej w Grodnie Natalia Hancharuk oraz Irinę Poleszuk – adwokat z tejże izby.

Dodatkowo podczas uroczystej kolacji w Rynie w dniu 15.11.2018r.. Fundacja Nidzicki Fundusz Lokalny wraz z OIRP w Olsztynie i Fundacją Radców Prawnych „Ius” zbierała datki do puszek na leczenie Zosi Czernieckiej, córki naszego kolegi r.pr. Przemysława Czernieckiego. Zebraliśmy kwotę 6070 zł za co serdecznie Państwu dziękujemy. W podziękowaniu za dar serca dla uczestników kolacji  grał  znany i lubiany olsztyński zespół Korzuh.

No i żeby było coś więcej nie tylko dla ducha, ale również dla ciała – ośmiu dzielnych uczestników szkolenia w przerwie obiadowej drugiego dnia udało się nad pobliskie jezioro Ołów , aby popluskać się w jego orzeźwiających wodach (niektórzy po raz pierwszy w życiu w takiej – raczej nieletniej temperaturze). Wrócili wszyscy…, większość od razu do sauny hotelowej. Wieczorem zaś były rozgrywki w  kręgle i bilarda, a komu starczyło siły – także dyskoteka.

Swoje produkty tradycyjnie również prezentowały wydawnictwa prawnicze Wolters Kluwer oraz CH Beck.

Po raz kolejny serdecznie Państwu dziękujemy za udział w sympozjum. Cieszymy się , że tak liczna prawie 220 osobowa grupa radców prawnych ma ochotę na wspólne szkolenia, integrację i zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Michał Korwek – Wicedziekan

Przewodniczący Komisji ds. Doskonalenia Zawodowego, Integracji i Sportu