Ogłoszenia Strona główna

Solidarna Paczka z udziałem OIRP Olsztyn

Choć czasu mieliśmy niewiele (tylko 5 dni), postanowiliśmy przystąpić do projektu Solidarna Paczka. To specjalna edycja Szlachetnej Paczki, mająca na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wybraliśmy rodzinę Pani Sylwii, która uciekła przed wojną wraz z dwójką dzieci: synem Krzysztofem (10 lat) oraz córką Anną (9 lat). Mąż Pani Sylwii został w Ukrainie.
Udało się! Radcowie prawni i aplikanci radcowscy ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w pomoc osobom potrzebującym. 25 czerwca 2022 roku przygotowaliśmy dla rodziny Pani Sylwii paczkę składającą się ze wszystkich potrzebnych jej artykułów. Zakupiliśmy żywność, środki czystości, odzież, obuwie, laptopa. Udało nam się również spełnić marzenia Pani Sylwii oraz dzieci, którymi były ołówki oraz płótna do malowania portretów, markery dwustronne oraz klocki lego.
 Łączny koszt solidarnej paczki przygotowanej przez radców i aplikantów OIRP Olsztyn to kwota ok. 7.000,00 zł.
Paczkę w siedzibie Izby koordynatorowi Solidarnej Paczki przekazała Pani Dziekan Katarzyna Skrodzka-Sadowska wraz z Panią Sekretarz Adrianna Pannek.
Za tak piękne zaangażowanie w solidarną paczkę dziękujemy radcom prawnym i aplikantom, którzy wzięli w niej udział. Podziękowania kierujemy także na ręce Pana Wicedziekana Michał Korwek oraz pracownika Izby, Pani Magdy Krezymon za koordynację akcji!
Dziękujemy!