Ogłoszenia Strona główna

Nabór do Szkoły Prawa Ukraińskiego WPiA UJ

Szanowni Państwo,

z okazji zbliżającego się roku akademickiego 2016/2017 pragniemy Państwa zaprosić na zajęcia organizowane w ramach Szkoły Prawa Ukraińskiego OKSPO WPiA UJ.

W semestrze zimowym odbędzie się kurs prawniczego języka ukraińskiego prowadzony przez doświadczonego lektora. Kurs trwa 40 godzin. Zaliczenie kursu honoruje się 2 pkt ECTS. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem i prawem ukraińskim, jak również dla osób władających już tym językiem w większym lub mniejszym stopniu. Kurs językowy jest nieodpłatny!

Zajęcia dzięki autorskiemu programowi pozwalają w pół roku poznać język ukraiński, w szczególności terminologię prawniczą, w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację i zrozumienie wykładów prowadzonych w drugim semestrze.

Zapisy odbywają się via USOS (kod przedmiotu WPA-10.P-412, nazwa: „Юридична українська мова”) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Szkoły: spu.wpia@uj.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy podać:

1)      imię i nazwisko

2)      status: student, doktorant, absolwent;

3)      poziom znajomości j. ukraińskiego (najmilej widziany – brak znajomości 🙂 );

4)      ukończone inne szkoły praw obcych.

Nie przewidujemy wymogów wstępnych, oprócz chęci do nauki.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od godziny 17: 00 do 20: 15, 14 X odbędą się pierwsze zajęcia, sala 55 ul. Bracka 12.

Kolejne zajęcia odbywać się będą w następujących terminach:

14 X, 21 X, 4 XI, 18 XI, 25 XI, 2 XII, 9 XII, 16 XII, 13 I, 20 I

Zaliczenie prawniczego języka ukraińskiego uprawnia do uczestnictwa w zajęciach z przedmiotu „Wstęp do prawa ukraińskiego”, który będzie prowadzony przez wykładowców z dwóch czołowych ukraińskich uczelni. Od tego roku zaliczenie języka ukraińskiego będzie również uprawniało osoby zainteresowane do udziału w dodatkowych projektach organizowanych w ramach Szkoły (m.in. tworzenie przewodnika po źródłach prawa ukraińskiego).

Udział w naszym programie daje możliwość poznania prawa państwa rozwijającego się, bliskiego sąsiada Polski, który ma  ogromny potencjał, a co za tym idzie – daje szanse wyróżnienia się na rynku pracy znajomością języka i prawa ukraińskiego. Podkreślić należy, że Szkoła Prawa Ukraińskiego jest również miejscem, w którym staramy się również pokazać Państwu Ukrainę ”od środka”  m.in. poprzez organizowany w każdej edycji Szkoły wyjazd na konferencje we Lwowie oraz do Kijowa.

Ласкаво просимо! 🙂

Pozostaję z wyrazami szacunku,

mgr Aleksander Wróbel, LL.M.

Koordynator Szkoły Prawa Ukraińskiego

Plakat informacyjny