Ogłoszenia Strona główna

Jesienno-zimowe szkolenie OIRP Olsztyn w Rynie

W dniach 7-9 grudnia 2023 r. w hotelu Zamek Ryn odbyło się zorganizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie sympozjum szkoleniowe. Tym razem towarzyszyła nam zimowa aura, a uczestników przywitały opady śniegu.

Zgodnie z programem sympozjum, w czwartkowe popołudnie wysłuchaliśmy wykładu Przewodniczącego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego KIRP r. pr. Krzysztofa Góreckiego na temat „Wybranych deliktów dyscyplinarnych w świetle najnowszego orzecznictwa”.

W piątek odbyły się  wykłady prowadzone przez Panią Sędzię Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszkę Żegarską. Tematem zajęć były kolejne – i jak się dowiedzieliśmy – nie koniecznie przemyślane zmiany przepisów postępowania cywilnego.

Sobota to już tematy „miękkie” , czyli „ Świadoma komunikacja, czyli o zarządzaniu lękiem, emocjami i stresem” – dr hab. n. hum.  Anita Frankowiak, prof. UWM.

I jak zawsze sympozjum szkoleniowe, poza możliwościami doskonalenia wiedzy, było również okazją do spotkań towarzyskich radców prawnych. Zwłaszcza uroczysta kolacja z muzyką taneczną i piątkowe kręgle sprzyjały takim kontaktom.

Oczywiście tradycyjnie nie zabrakło w piątek poobiedniego ryńskiego morsowania w jeziorze Ołów na kąpielisku miejskim w Rynie. W tym roku wyjątkowo z uwagi na warunki zimowe ciężko było dostać się przez lód do wody jeziora, ale uczestnicy wspomagani przez publiczność poradzili sobie z tym problemem.

Serdecznie Państwu dziękujemy za udział w sympozjum. Cieszymy się , że nasi radcowie prawni mają ochotę na wspólne szkolenia, integrację i zabawę. Kolejne jesienne sympozjum już za rok, na które serdecznie wszystkich zapraszamy,

Michał Korwek – Wicedziekan

Przewodniczący Komisji ds. Doskonalenia Zawodowego, Integracji i Sportu