Sport i turystyka Strona główna

IX Turniej Prawników w Bowlingu

W dniu 27 lutego 2016r. w Olsztyńskim Centrum Bowlingu przy ul. Kromera odbył się IX Turniej Prawników w Bowlingu o Puchar Dziekana OIRP w Olsztynie.
W imprezie wzięło udział 45 uczestników rywalizując w 3 kategoriach głównych – turniej kobiet, turniej mężczyzn, turniej drużynowy oraz w turnieju pocieszenia.
Uczestnicy reprezentowali między innymi Sąd Rejonowy w Olsztynie, Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Olsztynie, ORA w Olsztynie, Izbę Notarialną oraz najliczniej oczywiście głównego organizatora OIRP w Olsztynie.
W turnieju kobiet mieliśmy do czynienia z niezwykle zaciętą rywalizacją. Trzy pierwsze zawodniczki uzyskały dokładnie taki sam wynik – 229 punktów, w związku z tym o kolejności miejsc na podium decydowała wyższa liczba punktów zdobyta w jednej rundzie.
Pierwsze miejsce zajęła, reprezentującą połączone barwy OIRP w Olsztynie oraz WSA w Olsztynie:), Wiktorię Matczak. Wiktora już od czterech edycji kończy turniej zajmując jedno z medalowych miejsc (gratulację za utrzymanie formy:). Drugie miejsce zajęła Monika Korwek, a trzecie Beata Adamczyk. Wszystkim Paniom gratulujemy formy i wysokiej odporności psychicznej:).
W kategorii mężczyzn zwyciężył debiutant Emil Szulc (283 punkty) reprezentujący OIRP w Olsztynie. Drugie miejsce z wynikiem 273 punkty zdobył Rafał Jerka nowy „nabytek” Sądu Okręgowego w Olsztynie. Trzecie miejsce, wyrównując sukces żony:), zajął Marcin Adamczyk (272 punkty) również reprezentujący OIRP w Olsztynie.

Najwięcej emocji wywołał turniej drużynowy, w którym wystąpiło 9 drużyn rywalizujących w dwóch rundach.
Pierwsze miejsce ponownie zdobyła (piąty raz w ciągu ostatnich 6 lat) drużyna OIRP (tzw. „Dziekańska”:) w składzie Michał Korwek, Sławomir Matczak, Paweł Godlewski i Marcin Adamczyk (943 punkty).

Drugie miejsce zajęła II drużyna OIRP w składzie Marcin Bagiński, Sebastian Cichy, Aleksander Stusio, wsparta przez Rafała Jerkę (907 punktów).
Trzecie miejsce wywalczyła drużyna w składzie Agnieszka Sabatowska, Julita Samul Łajkowska, Monika Korwek, Artur Sabatowski (755 punktów).

Najlepszy wynik w jednej serii wśród mężczyzn osiągnął Emil Szulc – 170 punktów, a wśród kobiet Marta Kawula – 132 punkty.

Rywalizacji dorosłych towarzyszyły zawody dzieci, dzielnie rywalizowały „walcząc” praktycznie o każdy punkt. Jak co roku każdy z młodych uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H. BECK Sp. z o.o., którym w imieniu organizatora – OIRP w Olsztynie – bardzo dziękujemy za pomoc.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział, zapraszając ich jak również osoby, które do tej pory ukrywały się ze swoim talentem, na jubileuszowy X Turniej, który odbędzie się już za rok.