II Tydzień Akademicki – OIRP Olsztyn

Po raz drugi OIRP w Olsztynie współdziałała przy organizacji wydarzenia pn. „Tydzień Akademicki”. Celem wydarzenia jest zainteresowanie studentów prawa zawodem radcy prawnego i zachęcenie do odbywania aplikacji radcowskiej.

W tym roku „Tydzień Akademicki” odbył się w dniach 8-10 kwietnia 2024 r. Uczelnia biorąca udział w tym wydarzeniu to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Wydział Prawa i Administracji, który współpracuje z OIRP w Olsztynie już od wielu lat.

Wydarzenie składało się z trzech spotkań, których prowadzącymi byli:

r.pr. Kamila Warcaba oraz r.pr. Łukasz Berndt

r.pr. Marta Kawula wraz z apl.rad. Szymonem Dwórznikiem

r.pr. Michał Korwek wraz z apl.rad. Aleksandra Lagiera

W spotkaniach łącznie uczestniczyło około 80 studentów prawa.

Podczas spotkań poruszano tematykę charakteru zawodu radcy prawnego, form jego wykonywania oraz przebiegu aplikacji radcowskiej oraz egzaminów wstępnych i zawodowych. Po raz kolejny największe zainteresowanie wśród studentów budziła tematyka związana z aplikacją radcowską.

Ogólne wrażania z Tygodnia Akademickiego są bardzo pozytywne. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem studentów. Prowadzący starali się w jak najbardziej przystępny i otwarty sposób opowiedzieć o zawodzie radcy prawnego, samorządzie zawodowym, aplikacji radcowskiej. Studenci mieli okazję zadawać pytania oraz dowiedzieć się od praktyków, jak wykonywanie tego zawodu wygląda „od kuchni”.

Mamy nadzieję, że „Tydzień Akademicki” na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń OIRP w Olsztynie i dla studentów prawa UWM udział w tym wydarzeniu  będzie  pierwszym krokiem do zawitania w naszym samorządzie.