Dla radców Strona główna

Relacja ze ślubowania radcowskiego w dn. 26 czerwca 2018 roku

W dniu 26 czerwca 2018 r. w Hotelu Park  w Olsztynie odbyła się uroczystość ślubowania radców prawnych, którzy w marcu br. złożyli z wynikiem pozytywnym egzamin radcowski. W sali konferencyjnej, w której nowi radcowie zdawali egzamin, ale jakże innym otoczeniu i pozytywnym klimacie, odświętnie ubrani, w towarzystwie najbliższych im członków rodzin i przyjaciół, przed Dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie ślubowanie radcowskie złożyło 47 osób.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in.: SSO Danuta Hryniewicz –Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, członek Komisji Egzaminacyjnej; SSR Maciej Nawacki – Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, członek Komisji Egzaminacyjnej; Aneta Molga – Z-ca Prokuratora Okręgowego, Elżbieta Sobańska Dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Prof. Mieczysław Różański Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, Michał Korwek Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych; Halina Domańska, członek Komisji Egzaminacyjnej, Janusz Witkowski członek Komisji Egzaminacyjnej oraz Członkowie Rady OIRP w Olsztynie.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla osób które najlepiej zdały egzamin radcowski.

Główna nagroda – toga radcowska ufundowana przez Dziekana OIRP w Olsztynie oraz upominki książkowe od wydawnictw prawniczych Wolters Kluwer oraz CH Beck trafiła do r.pr. Marty Mazur. Pozostałe osoby otrzymały upominki książkowe od wydawnictw prawniczych:

II lokata – r.pr. Wojdyło-Wyżlic Martyna

III lokata – r.pr. Brzezińska Joanna, Ferenc-Bator Emilia, Gościaniak Małgorzata

Jeszcze raz gratulując wszystkim nowym radcom prawnym zdobycia uprawnień zawodowych, zapraszamy do udziału w życiu samorządowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Dziekan

Katarzyna Skrodzka-Sadowska