Ogłoszenia Strona główna

Zaproszenie na konferencję pt.: Aktualne problemy wykonywania zawodu komornika sądowego

Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową, która odbędzie się w dniu 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Uniwersytetu w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/ 31 w sali N307B.

Tematem konferencji będą „Aktualne problemy wykonywania zawodu komornika sądowego”.

Zaproszeni mówcy będą wypowiadać się na temat najistotniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień, dotyczących pozycji komorników oraz czynności egzekucyjnych z uwzględnieniem najnowszych zmian legislacyjnych.

Udział w konferencji potwierdzili m.in. sędzia NSA dr Arkadiusz Cudak (Nowe zasady wnoszenia skargi na czynności komornika), prof. Usz dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska (Wybrane problemy tajemnicy komornika sądowego), dr Marcin Uliasz, sędzia oddelegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości (Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego), prof. UOp dr hab Dariusz Szostek (Wpływ rozporządzenia eIDAS na czynności komornika sądowego), Krzysztof Wisłocki (Elektroniczne Biuro Podawcze z perspektywy komornika sądowego), prof. UWr dr hab. Izabela Gil (Ustalenie przez komornika składników majątkowych dłużnika), dr Piotr Gil, UOp, (Powództwo opozycyjne przeciwko tytułowi wykonawczemu w postaci postanowienia sędziego-komisarza wydanego według art. 134 ust. 1a p.u.).

Konferencja kierowana jest do praktyków – komorników, notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych i doradców restrukturyzacyjnych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o najbardziej aktualne zagadnienia związane z postępowaniem egzekucyjnym.

Uczestnictwo w konferencji jest odpłatne i wynosi 150,00 zł/ osobę (w opłacie zawarty jest posiłek serwowany w trakcie przerwy obiadowej).

Osoby, zainteresowane udziałem w konferencji, prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Prof. Uniwersytetu SWPS dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska,
Kierownik Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Pracy