Dla aplikantów Dla radców Strona główna

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Lex Medica” Szczecin 22.11.2017 r.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin i Koło Naukowe Prawa i Postępowania Cywilnego „Lege Artis” oraz ich Opiekunowie serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Lex Medica”, która odbędzie się 22 listopada 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Lex Medica” jest Konkurs na najlepsze wystąpienie,  który polega na przygotowaniu abstraktu na temat dotyczący jednego z 5 wskazanych paneli. Rada Naukowa wyłoni autorów najlepszych prac, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje wystąpienie podczas wydarzenia. Autorzy pozostałych, wyróżnionych prac uzyskają szansę na przedstawienie efektu swojej pracy podczas sesji posterowej. Do czynnego udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów oraz aplikantów zawodów prawniczych zainteresowanych tematyką prawa medycznego.

Zamierzeniem organizatorów jest również opublikowanie najlepszych referatów w wydawnictwie pokonferencyjnym.

W czasie konferencji będzie poruszana szeroko rozumiana tematyka prawa medycznego, ujęta w 5 tematycznych paneli:

1. Prawa pacjenta
    Moderator:dr Marta Giezek (Pomorski Uniwersytet Medyczny)
  2. Praktyczne aspekty wykonywania zawodów medycznych
    Moderator: zw. dr hab. Beata Karakiewicz (Pomorski Uniwersytet Medyczny)
  3. Dochodzenie roszczeń cywilnoprawnych przez pacjentów
    Moderator: pr. Stefan Mazurkiewicz (MCM Legal)
  4. Odpowiedzialność pracowników ochrony  zdrowia
    Moderator: zw. dr hab. Bronisław Ziemianin (Uniwersytet Szczeciński)
  5. E-zdrowie
    Moderator:dr hab. Kinga Flaga – Gieruszyńska prof. US (Uniwersytet Szczeciński)

Zgłoszenia na konkurs należy nadsyłać na adres e-mail: lexmedicaszczecin@gmail.com w terminie do 20 października 2017 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z tym, iż Organizatorzy nie pobierają opłaty konferencyjnej, noclegi należy zorganizować sobie we własnym zakresie.

Więcej informacji o Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Lex Medica” znajdą Państwo w załączonym do wiadomości zaproszeniu oraz na wydarzeniu na portalu Facebook: http://bit.ly/LexMedica

Do pobrania:

Zaproszenie na OKN Lex Medica