Sport i turystyka Strona główna

XII Mistrzostwa Prawników w Bowlingu

W dniu 30 marca 2019 r. w Centrum Bowlingu przy ul. Kromera w Olsztynie, odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Prawników w Bowlingu, w których udział wzięło 38 uczestników rywalizując w turnieju kobiet, turnieju mężczyzn, turnieju drużynowym oraz w turnieju pocieszenia.

W turnieju kobiet (rywalizowało 15 Pań) pierwsze miejsce zajęła Beata Adamczyk osiągając wynik 227 punktów w dwóch seriach rzutów. Drugie miejsce zajęła Marta Kawula – OIRP Olsztyn (221 punktów) – w stosunku do wyników z zeszłego roku Panie zamieniły się miejscami potwierdzając jednocześnie swoje wysokie umiejętności w Bowlingu. Trzecie miejsce zajęła Olga Malinowska – OIRP w Olsztynie (218 punktów).

W kategorii mężczyzn (rywalizowało 23 Panów) zwyciężył Wojciech Giziński – OIRP w Olsztynie (333 punkty) osiągając w pierwszych dziesięciu rzutach rekordowy wynik 229 punktów. Drugie miejsce zajął Robert Pożarski – OIRP w Olsztynie (256 punktów), a trzecie Marcin Adamczyk – OIRP w Olsztynie (219 punktów).

W turnieju drużynowym wystąpiło 8 drużyn (32 uczestników). Pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Sławek Matczak, Marcin Bagiński, Sebastian Cichy – OIRP w Olsztynie, drużyna broniąca pierwszego miejsca z ubiegłego roku, wspomagani skutecznie przez Wiktorię Matczak (588 punktów w jednej serii). Drugie miejsce zajęła w składzie: Julita Samul-Łajkowska, Olga Kostecka, Andrzej Łajkowski, Bartosz Kostecki  (443 punkty w jednej serii). Trzecie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Beata Adamczyk, Marta Wojsa, Marcin Adamczyk, Michał Och (427 punktów w jednej serii).

Na zakończenie przeprowadzony został turniej pocieszenia, który wygrała Martyna Korwek – (103 punkty w jednej serii). Drugie miejsce zajęła Malwina Bruździak (100 punktów), a trzecie Martyna Adamczyk (92 punkty).

Rywalizacji dorosłych towarzyszyły, jak co roku, zawody dzieci, które dzielnie rywalizowały „walcząc” praktycznie o każdy punkt. Jak co roku każdy z młodych uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez OIRP w Olsztynie oraz Wydawnictwo C.H. BECK Sp. z o.o. – stałego sponsora Mistrzostw, któremu w imieniu organizatora – OIRP w Olsztynie – bardzo dziękujemy za wsparcie.

W imieniu organizatora  zapraszamy, na na pewno szczęśliwe XIII Mistrzostwa, które odbędą się już za rok.