Dla aplikantów Dla radców Sport i turystyka Strona główna

XI Mistrzostwa Prawników w Bowlingu

W dniu 24 marca 2018r. w Centrum Bowlingu przy ul. Kromera w Olsztynie, odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Prawników w Bowlingu.

W imprezie wzięło udział 45 uczestników rywalizując w turnieju kobiet, turnieju mężczyzn, turnieju drużynowym oraz w turnieju pocieszenia.

Uczestnicy reprezentowali między innymi Sąd Okręgowy w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Bartoszycach, Prokuraturę Rejonową w Olsztynie, ORA w Olsztynie, Komorników sądowych oraz najliczniej oczywiście głównego organizatora OIRP w Olsztynie.

W turnieju kobiet (rywalizowało 18 Pań) pierwsze miejsce zajęła, broniąc jednocześnie zdobytego w zeszłym roku tytułu, reprezentująca barwy OIRP w Olsztynie Marta Kawula osiągając wynik 244 punktów w dwóch seriach rzutów. Drugie miejsce zajęła Beata Adamczyk (235 punktów), również broniąc zdobytego w zeszłym roku II miejsca, a trzecie Marta Wojsa – OIRP w Olsztynie (223 punkty).

W kategorii mężczyzn (rywalizowało 27 Panów) zwyciężył Radosław Pietruszkiewicz – OIRP w Olsztynie (312 punktów). Drugie miejsce zajął Michał Krokowski – Komornik sądowy (286 punktów), a trzecie, podobnie jak przed rokiem, Robert Pożarski – OIRP w Olsztynie (280 punktów).

W turnieju drużynowy wystąpiło 8 drużyn (24 uczestników).

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Sławek Matczak, Marcin Bagiński, Sebastian Cichy – OIRP w Olsztynie, wspomagani skutecznie przez Michała Krokowskiego (521 punktów w jednej serii).

Drugie miejsce zajęła drużyna interdyscyplinarna:) w składzie: Jan Wasilewski – ORA w Olsztynie, Rafał Jerka – SO w Olsztynie, Krzysztof Branecki SR w Bartoszycach, Aleksander Stusio – OIRP w Olsztynie (455 punktów w jednej serii).

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna „M”:) w składzie mieszanym: Monika Korwek, Marta Kawula, Michał Korwek ,  Maciej Kamiński – OIRP w Olsztynie (435 punktów w jednej serii).

Na zakończenie przeprowadzony został turniej pocieszenia (rywalizowało 13 uczestników), który wygrał Jan Kóż – przedstawiciel stałego sponsora Mistrzostw (284 punkty w dwóch seriach). Drugie miejsce zajął Marcin Adamczyk  (263 punkty), wyprzedzając Pawła Ślesińskiego (263 punkty) większą ilością zdobytych „strike’ów i spare’ów”.

Rywalizacji dorosłych towarzyszyły, jak co roku, zawody dzieci, które dzielnie rywalizowały „walcząc” praktycznie o każdy punkt. Jak co roku każdy z młodych uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H. BECK Sp. z o.o. – stałego sponsora Mistrzostw, któremu w imieniu organizatora – OIRP w Olsztynie – bardzo dziękujemy za pomoc.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział, zapraszając ich, jak również osoby ukrywające się do tej pory ze swoim talentem:), na XII Mistrzostwa, które tradycyjnie odbędą się już za rok.

Zapraszamy do galerii: XI Mistrzostwa Prawników w Bowlingu