Sport i turystyka Strona główna

X Turniej Prawników w Bowlingu

W dniu 11 marca 2017 r. w Olsztyńskim Centrum Bowlingu przy ul. Kromera odbył się jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Prawników
w Bowlingu.

W imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników (52 osoby oraz dzieci uczestników) rywalizując w turnieju kobiet, turnieju mężczyzn, turnieju drużynowy oraz w turnieju pocieszenia.  Dodatkowo z uwagi na jubileuszowe mistrzostwa przeprowadzony został Turniej Mistrzów, do udziału w którym zaproszeni zostali przez organizatorów zwycięzcy poszczególnych edycji turniejów kobiet i mężczyzn.

Uczestnicy reprezentowali między innymi Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Olsztynie, ORA w Olsztynie, Izbę Notarialną, Doradców Podatkowych oraz najliczniej oczywiście głównego organizatora OIRP w Olsztynie. Obecni była Dziekan OIRP w Olsztynie Katarzyna Skrodzka-Sadowska i Wicedziekan Michał Korwek.

W turnieju kobiet (rywalizowało 18 Pań) pierwsze miejsce zajęła, reprezentująca barwy OIRP w Olsztynie Marta Kawula osiągając wynik 282 punktów  dwóch seriach rzutów – najlepszy wynik spośród wszystkich rywalizujących w mistrzostwach zawodniczek i zawodników. Drugie miejsce zajęła Beata Adamczyk (241 punktów), a trzecie Wiktoria Matczak (232 punkty). Dzięki odniesionemu zwycięstwu Marta Kawula zapewniła sobie udział w Turnieju Mistrzów.

W kategorii mężczyzn (rywalizowało 30 Panów) zwyciężył Marcin Bagiński (280 punktów). Drugie miejsce zajął Marcin Adamczyk (278 punktów),
a trzecie Robert Pożarski (261 punktów). Wszyscy medaliści reprezentowali OIRP w Olsztynie.

Po wyłonieniu mistrzów w tegorocznym turnieju został rozegrany Turniej Mistrzów. Do rywalizacji przystąpiło 6 mistrzyń oraz 6 mistrzów dotychczas rozgrywanych turniejów prawników:

Mistrzynie: Izabela Jacyno, Iwona Krzysztoń, Wiktoria Matczak, Agnieszka Sabatowska, Beata Adamczyk oraz Marta Kawula.

Mistrzowie: Radek Pietruszkiewicz, Marcin Adamczyk, Jan Wasilewski, Emil Szulc, Paweł Wilicki, Marcin Bagiński.

Mistrzynią X – lecia została Wiktora Matczak (147 punktów w 10 rzutach).

Mistrzem X – lecia został Radosław Pietruszkiewicz (167 punktów w 10 rzutach).

W turnieju drużynowy wystąpiło 9 drużyn (łącznie 36 zawodników i zawodniczek).

Pierwsze miejsce zdobyła (szósty raz w ciągu ostatnich 7 lat) drużyna OIRP w składzie: Sławek Matczak, Wiktoria  Matczak, Marcin Bagiński, Sebastian Cichy (531 punktów w jednej serii).

Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Marcin Adamczyk, Beata Adamczyk, Marta Wojsa, Michał Och (474 punkty).

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Wojciech Giziński, Jakub Łebski, Monika Czepło – Rudnicka, Tomasz Rudnicki (465 punktów).

Na zakończenie przeprowadzony został turniej pocieszenia, który wygrany został przez Pawła Wilickiego, który pokonał zajmujących II i III miejsce Waldemara Żbikowskiego oraz Tomasza Kaczyńskiego.

Rywalizacji dorosłych towarzyszyły zawody dzieci, dzielnie rywalizowały „walcząc” praktycznie o każdy punkt. Jak co roku każdy z młodych uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H. BECK Sp. z o.o., którym w imieniu organizatora – OIRP w Olsztynie – bardzo dziękujemy za pomoc.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział, zapraszając ich jak również osoby, które do tej pory ukrywały się ze swoim talentem, na XI Mistrzostwa, które odbędą się już za rok.

Serdeczne podziękowania za organizację spotkania dla r.pr. Pawła Godlewskiego i r.pr. Sławomira Matczaka.

Zdjęcia X Turniej Prawników w Bowlingu

Michał Korwek Przewodniczący Komisji ds. Doskonalenia Zawodowego, Integracji i Sportu

Paweł Godlewski z-ca Przewodniczącego Komisji ds. Doskonalenia Zawodowego, Integracji i Sportu