Dla radców Strona główna

VIII Piknik Radcowski

W dniu 14 lipca 2018 r. odbył się VIII Piknik Radcowski zorganizowany z okazji Dnia Radcy Prawnego. Tak jak w poprzednich latach, gościliśmy na terenie Przystani NAUTICUS, położonej nad jeziorem Ukiel (Krzywym) w Olsztynie. W Pikniku wzięło udział ponad 150 osób: radców prawnych, aplikantów i członków ich rodzin. Jak zwykle na Piknik licznie przybyli Seniorzy. I chociaż prognozy pogody oraz poranne ulewy spędzały sen z powiek organizatorów, to jednak Pani Dziekan obiecała, że jak tylko pojawi się na Pikniku, przestanie padać. I tak też się stało 😊

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Nasi milusińscy, pod opieką animatorów z Event Polska, korzystali z szeregu przygotowanych dla nich atrakcji, zjeżdżalni i trampoliny, konkursów i zabaw zręcznościowych. Dzieci obejrzały także przedstawienie przygotowane przez Teatr Form pt. „Wakacyjna opowieść” oraz wzięły udział w puszczaniu WIELKICH Baniek Mydlanych. Każdy z małych uczestników, który brał czynny udział w zabawach otrzymał od Pani Dziekan pamiątkowy medal oraz upominki ufundowane przez firmę Event Polska organizującą animacje.

Natomiast dla dorosłych przygotowaliśmy … przede wszystkim pyszne potrawy z grilla, a także szereg konkurencji i atrakcji sportowych. Rywalizowaliśmy w regatach w klasie omega, wyścigach kajakowych, a także w turnieju darta. Natomiast rekreacyjnie pływaliśmy łodzią motorową, rowerami wodnymi, kajakami i na deskach surfingowych.

Tradycyjnie, jako pierwsi rywalizację sportową rozpoczęli żeglarze. W tegorocznych regatach udział wzięły cztery załogi, które do przepłynięcia miały pięć punktowanych wyścigów. Klasyfikacja VIII Regat o Puchar Dziekana OIRP w Olsztynie w klasie omega przedstawia się następująco:

I miejsce (tak jak w ubiegłym roku) zajęła załoga w składzie sternik Paweł Godlewski, załoganci: Joanna Szwedowicz, Izabela Jacyno;

II miejsce (także broniąc lokaty sprzed roku) zajęła załoga w składzie: sternik Anna Krawczyk, załoganci: Wojciech Krawczyk, Andrzej Kramkowski;

III miejsce zajęła załoga w składzie: sternik Marcin Adamczyk, załoganci: Beata Adamczyk, Franciszek Adamczyk;

W turnieju Darta pierwsze miejsce zajęła, z ogromną przewagą nad pozostałymi zawodnikami, Anita Ozga-Konopka (242 pkt.). Drugie miejsce zajęła Monika Sikorska (196 pkt.), zaś trzecie miejsce zajął Sławomir Matczak (195 pkt.).

Kajakarze zmagali się nie tylko z czasem, ale również ze sporym wiatrem i falami, które mocno namieszały w końcowych wynikach. Do zawodów kajakarskich zgłosiło się piętnaście załóg, które rywalizowały w następujących kategoriach: pary kobiet, pary mężczyzn, pary mieszane, jedynki mężczyzn. Końcowe wyniki zawodów kajakarskich przedstawiają się następująco:

III miejsce: Sławomir Matczak

Najlepszą kajakarką została Monika Korwek, a najlepszym kajakarzem Michał Korwek.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo C.H. Beck.

W czasie, kiedy dorośli oddawali się sportowej rywalizacji, dzieci rozegrały „młodzieżowy” konkurs rzutów karnych. W turnieju udział brali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.  I miejsce zajął Grzegorz Giziński uzyskując wynik 170 pkt, II miejsce wywalczył Michał Konopka (120 pkt.), zaś III miejsce zdobył Franciszek Adamczyk (110 pkt.). Zwycięzcy otrzymali od Pani Dziekan pamiątkowe statuetki, medale oraz nagrody rzeczowe (piękne pluszowe misie) od sponsora – Wydawnictwa C. H. Beck.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za udział w Pikniku, sportową rywalizację,  doskonałą zabawę i jednocześnie zapraszają na IX Piknik Radcowski planowany tradycyjnie na początek lipca 2019 r.

Zapraszamy do Galerii zdjeć:VIII Piknik Radcowski 2018