Oferty pracy Praca

Stowarzyszenie Sursum Corda szuka doradców obywatelskich do punktów NPP i NPO

Oferta pracy: Pełnienie dyżurów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji w 2020 roku.

Stanowisko:

Doradca Obywatelski w punktach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Opis stanowiska:

Wykonywanie świadczeń w punktach zlokalizowanych na terenie samorządów lokalnych (powiatów i miast): pełnienie osobistych dyżurów i obsługa klientów na zasadach i w zakresie określonym ustawą z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Czas pracy:

1-5 dni w tygodniu (pon.-pt.), 4 godz. dziennie

Harmonogram pracy i lokalizacje punktów wg decyzji samorządów lokalnych (informacje na stronach powiatów/miast). Preferujemy prowadzenie dyżurów w wymiarze min. 2 dni w tygodniu.

Wymagania:

1) Wykształcenie wyższe (mile widziani prawnicy, którzy mogą dodatkowo obsługiwać punkty pomocy prawnej),

2) Posiadanie wymaganego ustawą SZKOLENIA z egzaminem z zakresu poradnictwa obywatelskiego lub przedłożenie ZAŚWIADCZENIA Z ZAKRESU posiadania kwalifikacji i umiejętności z zakresu PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO.

Podejmiemy także współpracę z osobami, które udokumentują, że w b.r. zostały przyjęte na w/w szkolenie i termin jego ukończenia jest w 2019r.

Osoby, które nabyły kwalifikacje w 2018r. zobowiązane są – zgodnie z wymogiem ustawowym – do odbycia corocznego kursu doszkalającego i przedłożenia zaświadczenia w tym zakresie.

Jedynym uprawnionym podmiotem, dopuszczonym przez Min. Sprawiedliwości w zakresie prowadzenia szkoleń i kursów doszkalających dot. poradnictwa obywatelskiego, jest Związek Biur Porad Obywatelskich (http://zbpo.org.pl/szkolenia/)

Z chęcią podejmujemy współpracę z zespołami specjalistów (prawnikami, doradcami obywatelskimi i mediatorami), którzy zadeklarują wspólną obsługę sieci punktów na terenie wybranego powiatu.

Wynagrodzenie:

– 4.250 zł brutto/m-c – doradcy obywatelscy (20 godz./tydz.) – w punktach poradnictwa obywatelskiego

– 4.100 zł brutto/m-c – prawnicy i mediatorzy (20 godz./tydz.) – w punktach pomocy prawnej

Rozliczenie na podst. zawartej umowy i FV (istnieje możliwość zatrudnienia na um. zlec.). Wysokość wynagrodzenia jest proporcjonalna do ilości zadeklarowanych dni dyżurów, bez względu na ilość udzielonych świadczeń.

Dodatkowa istnieje możliwość płatnego zlecenia zadań z zakresu edukacji prawnej (120 zł /godz.).

Zapewniamy:

pełną obsługę organizacyjną (m.in. koordynator-opiekun, obsługa finansowa), materiały papiernicze, drukarkę, oprogramowanie do zautomatyzowanego dokumentowania pracy, pomieszczenie do udzielania świadczeń (z dostępem do internetu). Umawianie wizyt realizowane przez starostwo/miasto.

Regiony:

• małopolskie (oprócz N.Sącza, Krakowa, pow. Krakowskiego)
  • podkarpackie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • lubelskie
  • mazowieckie (oprócz W-wy)
  • podlaskie
  • warmińsko-mazurskie
  • opolskie

Link do składania aplikacji:

Kontakt: