Dla radców Strona główna

Relacja ze ślubowania radcowskiego w dn. 14.06.2016 r.

W dniu 14 czerwca 2016r. w Hotelu Park w Olsztynie przy ul. Warszawskiej 119 odbyło się uroczyste ślubowanie 67 nowych radców prawnych, którzy w marcu br. złożyli z wynikiem pozytywnym egzamin radcowski. Nowi radcowie przybyli na ślubowanie w towarzystwie swoich najbliższych – rodziców, małżonków, dzieci a także przyjaciół.

Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście – SSO Adam Barczak – Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, Dagmara Kuspiel reprezentująca Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, R.pr. Iwona Bendorf-Bundorf reprezentująca Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych, SNSA Zbigniew Ślusarczyk – Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej nr 1, pozostali członkowie komisji egzaminacyjnych a także członkowie Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Po raz drugi Telimena Towarzystwo Akcyjne S.A. – producent tóg prawniczych z Łodzi ufundował dla osoby, która najlepiej zdała egzamin radcowski togę radcowską – model Szafir. Nagrodę Telimeny otrzymał Pan Piotr Kołodziejczyk.

Na uroczystości obecni też byli przedstawiciele wydawnictw prawniczych Wolters Kluwer Polska oraz CH Beck, które jak co roku ufundowały nagrody  dla osób z wysokim wynikiem z egzaminu radcowskiego. Wyróżnione osoby Pani Kamila Klonowska i Pani Olga Malinowska otrzymały pozycje książkowe.

Nie obyło się bez przemówień: gratulacji, życiowych rad Pana Dziekana na nową drogę kariery zawodowej, podziękowań ze strony nowych radców za profesjonalizm Izby w szkoleniach aplikantów, życzliwość i zrozumienie podczas aplikacji, dobrą atmosferę egzaminacyjną… Kierownik Szkolenia gratulując zebranym, przytoczyła opinię wyrażoną podczas tegorocznego Forum Aplikantów w Szczecinie, że Aplikanci podczas aplikacji pracują również na sukcesy zawodowe swoich patronów. W imieniu patronów – radców prawnych podziękowała nowym radcom za ich pracę podczas aplikacji na rzecz sukcesów zawodowych patronów.

Po uroczystości nie zabrakło kwiatów i uścisków od najbliższych a także wspólnych koleżeńskich zdjęć…

Katarzyna Skrodzka-Sadowska

Sekretarz OIRP w Olsztynie