Strona główna

Konferencja „Poland – US Conference on the Rule of Law – 26 czerwca 2018 r. w Warszawie

Konferencja „Poland – US Conference on the Rule of Law” odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 (wtorek) na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, Aula A3.

W czasie Konferencji wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych,  z Polski oraz z innych krajów będą  dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi: rozwoju, definicji i znaczenia państwa prawnego; podziału władzy, roli sądów w państwie prawa i  roli samorządów terytorialnych  w państwie prawnym.

Publikujemy program konferencji, która będzie zwieńczeniem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Centrum Prawa Amerykańskiego na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1998 r.

Konferencja jest bezpłatna. Więcej  informacji  o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.cpa20.wpia.uw.edu.pl

W czasie Konferencji przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne i przekaz na żywo online.

Program Konferencj pol- final

Rule of law notatka PL final EG