Strona główna

Komisja Praw Człowieka zaprasza wszystkich radców prawnych do udziału w Tygodniu Konstytucyjnym w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016

Komisja Praw Człowieka zaprasza wszystkich radców prawnych do udziału w Tygodniu Konstytucyjnym, organizowanym w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 roku przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W ramach Tygodnia Konstytucyjnego prawnicy – radcowie prawni, adwokaci, sędziowie prokuratorzy, notariusze, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi oraz aplikanci, przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób  pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W tamach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęca młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Spotkania w szkołach odbywać się będą w ramach jednej godziny lekcyjnej. Prowadzący otrzymają przykładowy scenariusz lekcji oraz pomoce metodologiczne. Profesor Ewa Łętowska zgodziła się objąć Projekt merytorycznym nadzorem. Część metodologiczna zostanie opracowana przez doświadczonych trenerów Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) na adres stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl w terminie do dnia 16 maja 2016 roku.

post_grafika Prawnik formularz zgłoszeniowy