Sport i turystyka Strona główna

IX Piknik Radcowski

W dniu 13 lipca 2019 r. odbył się IX Piknik Radcowski zorganizowany z okazji Dnia Radcy Prawnego. Tak jak w poprzednich latach, gościliśmy na terenie Przystani NAUTICUS, położonej nad jeziorem Ukiel (Krzywym) w Olsztynie. W Pikniku wzięło udział około 180 osób: radców prawnych, aplikantów i członków ich rodzin oraz przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Jak zwykle na Piknik licznie przybyli Seniorzy. Pogoda dopisywała prawie przez cały czas trwania imprezy. Jednak tuż po zakończeniu regat i wyścigów kajaków przeszła gwałtowna burza i dekoracja zwycięzców odbyła się w strugach deszczu.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Nasi milusińscy, pod opieką animatorów z Event Polska, korzystali z szeregu przygotowanych dla nich atrakcji, zjeżdżalni  oraz kącika zabaw manualnych. Animatorki ozdabiały barwnymi rysunkami twarze i ciała maluchów. Dzieci obejrzały także przedstawienie przygotowane przez Teatr Form pt. „Zaczarowana opowieść” oraz wzięły udział w puszczaniu olbrzymich, kolorowych Baniek Mydlanych. Każdy z małych uczestników, który brał czynny udział w zabawach otrzymał od Pani Dziekan pamiątkowy medal oraz słodkości.

Natomiast dorośli uczestnicy  rywalizowali w regatach w klasie omega, wyścigach kajakowych, a także w turnieju darta. Można było również zmierzyć swe siły przy tzw. „hamerze” , tj. urządzeniu mierzącym siłę uderzenia młotem w kowadło. Ponadto pływaliśmy spacerową łodzią motorową oraz rowerami wodnymi, kajakami i na deskach surfingowych.

Tradycyjnie, jako pierwsi rywalizację sportową rozpoczęli żeglarze. W tegorocznych regatach udział wzięło pięć załóg, które do przepłynięcia miały pięć punktowanych wyścigów. Klasyfikacja IX Regat o Puchar Dziekana OIRP w Olsztynie w klasie omega przedstawia się następująco:

I miejsce zajęła załoga w składzie: sternik Konrad Pszczółkowski, załoganci: Anna Krawczyk i Wojciech Krawczyk;

II miejsce zajęła załoga w składzie: sternik Karol Szydzik, załoganci: Sławomir Matczak, Andrzej Szydzik;

III miejsce zajęła załoga w składzie: sternik Paweł Godlewski, załoganci: Joanna Szewdowicz, Izabela Jacyno i Bartosz Głodkowski;

W turnieju Darta pierwsze miejsce zajął, z ogromną przewagą nad pozostałymi zawodnikami, Radosław Matys (252 pkt.). Drugie miejsce zajęła Wiesława Wiszomirska (189 pkt.), zaś trzecie miejsce zajęła Monika Sugier (175 pkt.).

W zawodach kajakarskich udział wzięło dwadzieścia jeden załóg, które rywalizowały w następujących kategoriach: pary kobiet, pary mężczyzn, pary mieszane, jedynki mężczyzn. Końcowe wyniki zawodów kajakarskich przedstawiają się następująco:

III miejsce: Krzysztof Sidor

Najlepszą kajakarką została Monika Korwek, a najlepszym kajakarzem Michał Korwek.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo C.H. Beck oraz OIRP w Olsztynie.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za udział w Pikniku, sportową rywalizację,  doskonałą zabawę i jednocześnie zapraszają na X Piknik Radcowski planowany tradycyjnie na początek lipca 2020 r.